Всі
Інформація для інвесторів
Хід будівництва
Події
Електронна форма звернення
Будівельний стандарт
Громадська діяльність

02.07.2019

70-річний ювілей відзначає Герой України, президент корпорації «ДБК-ЖИТЛОБУД»

Події

 

3 липня свій 70-річний ювілей відзначає Герой України,

президент Будівельної палати України,

президент корпорації «ДБК-Житлобуд»,

Петро Степанович ШИЛЮК

 

 

 

Колектив корпорації «ДБК-Житлобуд» поздоровляє визначного будівничого

і авторитетного організатора будівельної справи П.С.Шилюка

з 70-річним ювілеєм!

 

 

Визначну дату у своєму житті П.С.Шилюк зустрічає, сповнений сил і професійного досвіду, на чолі Будівельної палати України та корпорації «ДБК-Житлобуд», яка під його керівництвом стала одним з флагманів будівельної галузі.

 

П.С.Шилюк належить до когорти унікальних людей, які власною невтомною працею, активною життєвою позицією торували шлях з народних глибин до державних управлінських вершин, до суспільного визнання.

 

Понад 50 років становить його виробничий стаж: від робітника-формувальника до начальника цеху, генерального директора Київського домобудівного комбінату №4, президента ХК «Київміськбуд», а нині – президента створеної ним будівельної корпорації.

 

Його великий вклад у тому, що за ці десятиліття сформувалося архітектурне обличчя нового Києва, здійснювалася широкомасштабна комплексна житлова забудова.

 

За період керівництва П.С.Шилюком ХК «Київміськбуд» проведено реконструкцію Центрального залізничного вокзалу, споруджено будівлі Апеляційного суду міста Києва, університету ім. Б.Грінченка, Київського міського центру серця. Було здійснено масштабну реконструкцію НСК «Олімпійський», споруджено Будинок футболу України, що стало вагомим внеском в успішне проведення Україною чемпіонату Європи з футболу 2012 року.

 

Житло від Шилюка – цей вираз уже став своєрідним брендом, характеристикою якісного, доступного, комфортного житла. Тисячі й тисячі сімей змогли одержати власні квартири, реалізувати таким чином свої плани жити і працювати у столиці.

 

Підприємствами, які входять до корпорації «ДБК-Житлобуд», введено в експлуатацію 5,5 млн. кв. м житла або 526 житлових будинків на 84,2 тис. квартир. У тому числі, побудовані десятки будинків на житлових масивах Троєщина, Позняки, Виноградар м. Києва та у м. Вишгород, об’єкти соціально-культурного призначення.

 

У 2013 році П.С. Шилюк обраний президентом Будівельної палати України – найбільшого об’єднання працівників галузі, до якого входять майже 200 підприємств, установ та організацій. На цій посаді приділяє багато уваги розробці нових законопроектів, передовсім, щодо реконструкції кварталів застарілого житла, розвитку індустріального домобудування, будівництва орендного житла, активно працює над вдосконаленням нормативно-правової бази будівництва, пропонує свої варіанти підвищення темпів спорудження житла, перш за все, доступного.

 

Будівельна палата також запропонувала на законодавчому рівні підтримати процеси модернізації підприємств галузі, надати певні преференції для закупки новітнього устаткування, запровадження нових технологій. Це дозволить значно збільшити обсяги індустріального домобудування, будувати сучасне економічне, енергозберігаюче житло.

 

Цими та рядом інших питань П.С.Шилюк опікується і як член колегії Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства і як член Антикризової ради громадських організацій України.

 

У 2018 році він очолив новостворену Українську раду інженерів-будівельників (УкрРІБ), яка відповідно до своїх статутних повноважень започаткувала роботу, передусім, щодо підвищення кваліфікаційного рівня українських інженерів-будівельників з урахуванням європейських норм, налагодження міжнародного науково-технічного співробітництва.

 

Серед першочергових завдань УкрРІБ – участь у реалізації заходів відповідно до Концепції розвитку цифрової економіки та суспільства України, затвердженої рішенням Уряду. Зокрема, йдеться про підготовку нормативно-правового забезпечення впровадження та використання інформаційного моделювання в будівництві (ВІМ-технологія) на всіх етапах життєвого циклу об'єктів капітального будівництва та нерухомості в Україні.

 

Восени 2018 року УкрРІБ стала членом Європейської ради цивільних інженерів (ЕССЕ), її також прийнято асоційованим членом до Європейської ради інженерних палат (ЕСЕС), яка об’єднує країни Євросоюзу.

 

 

У 2009 році за визначний особистий внесок у розвиток будівельної галузі в Україні, впровадження передових технологій і сучасних форм господарювання П.С.Шилюку присвоєно звання Герой України.


Він повний кавалер ордену «За заслуги», кавалер ордену Ярослава Мудрого V ступеня; нагороджений Почесною грамотою Верховної Ради України, Почесною грамотою Кабінету Міністрів України, нагрудним знаком Київського міського голови «Знак пошани», іншими нагородами.


Петру Степановичу присвоєно почесне звання

«Заслужений будівельник України».


П.С.Шилюк обраний академіком Академії будівництва України, почесним доктором та професором своєї alma mater – Київського національного університету будівництва і архітектури, він доктор філософії в галузі технічних наук.


У 2008 р. П.С.Шилюк став лауреатом Державної премії України в галузі науки і техніки за цикл робіт „Конструкційні матеріали нового покоління та технології їх впровадження у будівництво».