Всі
Інформація для інвесторів
Події
Громадська діяльність

10.10.2016

ДБК-ЖИТЛОБУД на Міжнародному ЕкспоФорумі

Події

З 6 по 8 жовтня 2016 року у Виставковому центрі «КИЇВЕКСПОПЛАЗА» Корпорація “ДБК-ЖИТЛОБУД” взяла участь у Міжнародному ЕкспоФорумі «Будівництво. Архітектура. Нерухомість», де представила відвідувачам свої об’єкти нерухомості, інформацію про підприємства Корпорації з проектування, виробництва, будівництва та експлуатації.

На засіданні Круглого столу, організатором якого виступили Будівельна палата України та Національна спілка архітекторів України, брали участь: керівники будівельних і проектних організацій, потенційні інвестори, представники органів державної влади та місцевого самоврядування, громадських об’єднань та дипломатичного корпусу.

Президент Будівельної палати П.С. Шилюк проаналізував сучасний стан справ у будівельній галузі та визначив можливі шляхи, реалізація яких могла б сприяти покращенню ситуації в галузі.

«У цьому році спостерігаються деякі ознаки стабілізації і зростання, зокрема у січні–серпні 2016р. індекс будівельної продукції порівняно з аналогічним періодом минулого року зріс на 11,9%, у т.ч. спорудження житлових будівель – 12,6%. Зростають і обсяги введення в експлуатацію житла», - відзначив Петро Шилюк.

На думку Президента Будівельної палати, збільшенню обсягів будівництва сприятиме відновлення фінансування ряду державних програм спорудження житла. «Їх реалізація є дієвим антикризовим заходом, спрямованим на збільшення внутрішнього ринку не тільки в галузі будівництва, а й в інших сферах економіки. Це також дозволить разом з державними коштами залучити у будівництво більше заощаджень громадян та вирішити низку гострих соціально-економічних проблем».

 

Розвиток індустріального будівництва має високі перспективи в нашій державі, як один з напрямків швидкого спорудження сучасних панельних житлових будинків. Але вітчизняним домобудівним комбінатам необхідна кардинальна реконструкція. Потрібні кошти і без підтримки держави вирішити цю проблему практично неможливо.

 

Петро Шилюк звернув увагу на необхідність вирішення питання з «хрущовками», які виконали свої функції, застаріли і морально, і фізично. В Прибалтиці, в ряді країн СНД ця проблема практично вирішена. В Україні далі розмов справа не доходить. І тут держава повинна законодавчо визначитися, на яких умовах буде відбуватися відселення мешканців, як буде здійснюватися обмін квадратних метрів, тощо.