Всі
Події
Інформація для інвесторів
Громадська діяльність

27.12.2016

Засідання Президії Будівельної палати України

Події

27 грудня у центральному офісі Корпорації “ДБК-ЖИТЛОБУД” відбулося засідання Президії Будівельної палати України, на якому були обговорені питання роботи будівельного комплексу України та діяльність Палати в 2016 році, визначені завдання на перспективу.

 

Засідання Президії вів та виступив з доповіддю Президент Будівельної палати України, Герой України, Президент Корпорації “ДБК-ЖИТЛОБУД” П.С.Шилюк. Він, зокрема, наголосив на тому, що будівельна галузь країни у січні – листопаді 2016 р. досягла виконання будівельних робіт на суму 59,3 млрд. грн., це на 14,1% більше порівняно з аналогічним періодом минулого року. Зокрема, обсяги робіт із спорудження будівель збільшилися на 16,1%. Будівництво житла зросло на 13%.

 

П.С.Шилюк зазначив, що більше половини спорудженого житла - 52,6% - це багатоквартирні будинки. «І питома вага їх зростає, тоді як ще недавно переважала індивідуальна забудова. Зараз ситуація тут поступово стає більш звичною, економічно і соціально обґрунтованою», - сказав він. У цьому контексті Президент підкреслив, що в Україні треба підтримувати і розвивати індустріальний метод будівництва, який є одним із головних напрямів швидкого спорудження сучасного доступного житла.

 

П.С.Шилюк також загострив увагу на питаннях відновлення реалізації у повному обсязі як загальнодержавних, так і місцевих програм будівництва доступного житла та пільгового молодіжного кредитування, створення державного фонду орендного житла.

 

Президент Палати у своєму виступі звернув увагу на питання підготовки кваліфікованих кадрів, брак яких може негативно позначитися на темпах зростання обсягів будівництва. Він висловив думку про необхідність закріплення професійно-технічних навчальних закладів будівельного профілю за потужними будівельними організаціями. Будівельна палата має підготувати реалістичні пропозиції з цього питання, сказав він.

Також взяли участь члени Президії Палати, серед яких визначні керівники та організатори будівельного комплексу, зокрема, Герой України В.І.Петренко. Серед запрошених були: голова підкомітету профільного Комітету Верховної Ради України О.О.Марченко, заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Л.Р. Парцхаладзе, президент УСПП А.К.Кінах, перший заступник голови правління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву С.О.Комнатний, директори департаментів Мінрегіону та Міністерства освіти Н.В. Козловська і М.С. Кучинський, голова виконкому Спілки наукових та інженерних об’єднань України В.В.Бурма.